Sausio rekordai būsto rinkoje

joyĮprasta, kad žiemos laikotarpis nekilnojamo turto (NT) rinkoje būna pats vangiausias, tačiau 2019 metai didžiausioje šalyje būsto rinkoje prasidėjo neįprastai aktyviai. 

Robertas Žulpa, 
INREAL grupės NT rinkos tyrimų vadovas

Negalutiniais RC duomenimis, Vilniuje buvo užregistruota 968 butų pirkimo-pardavimo sandoriai ir tai – rekordinis sausio mėnuo nuo 2004 metų. Lyginant su 2018 metų sausiu, užregistruotų butų sandorių skaičius išaugo 28 proc.

Pirminės rinkos rezultatai – dar geresni. INREAL skaičiavimais, per sausio mėn. Vilniaus pirminėje rinkoje buvo parduoti 455 nauji butai. Tai yra antras rezultatyviausias sausio mėnuo nuo 2006-ųjų. Geriau pardavinėti naujos statybos butus sausį vystytojams sekėsi tik 2007 metais. Lyginant su 2018-ųjų sausiu, pardavimų apimtys išaugo daugiau nei dvigubai. Gerais rezultatais džiaugiasi ne tik didieji plėtotojai, bet ir nemaža dalis mažesniųjų. 60 proc. naujų būstų parduota trijuose sostinės rajonuose: Naujamiestyje, Pašilaičiuose ir Šnipiškėse. 56 proc. pardavimų įvyko ekonominiame segmente, 24 proc. – vidutiniame ir 20 proc. – prestižiniame.

Kodėl taip nutiko? Labai tikėtina, jog nemenką įtaką šiems rekordiniams rezultatams padarė … šventės. Praėjusių metų gruodžio pabaigoje turėjome, praktiškai, pusantros savaitės šventinį laikotarpį, kurio metu vyko projektų apžiūros bei derybos dėl pirkinių, todėl dalis sausio sandorių greičiausiai „atkeliavo“ ir iš praėjusių metų. Kita vertus, situacija bei nuotaikos būsto ir toliau išlieka pozityvios – didelė pasiūla, stabilios NT kainos, pirkėjų dėmesys, augančios jų pajamos bei perkamoji galia sudaro prielaidas ir toliau matyti panašų aktyvumą. Bent iki tol, kol tarptautinėje arenoje stebima stabili situacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *