Šnipiškės ir Naujamiestis – rajonai su įvairiausia naujo būsto pasiūla

Naujų butų pirkėjai Vilniuje gali rinktis iš beveik 5000 butų 27 sostinės rajonuose. Pusė visų siūlomų naujų butų sutelkta 5 Vilniaus rajonuose, o pati įvairiausia pasiūla – Šnipiškėse ir Naujamiestyje, kur pirkėjai gali rasti visų trijų klasių butų. 

Iš apie 4910 laisvų ir rezervuotų butų Vilniuje pusė yra penkiuose sostinės rajonuose: Šnipiškėse, Pilaitėje, Pašilaičiuose, Žirmūnuose ir Užupyje. Kita pusė „išsibarsčiusi“ po 22 miesto rajonus. Pilaitėje, Pašilaičiuose ir Šnipiškėse šiuo metu yra didžiausia ekonominės klasės būsto pasiūla, o Užupyje, Žirmūnuose ir Šnipiškėse – didžiausias prabangios klasės būsto pasirinkimas.

Didžiojoje dalyje Vilniaus rajonų pasiūloje yra tik kurios nors vienos klasės butai. Pavyzdžiui, Pilaitėje, Pašilaičiuose ir dar 10 rajonų parduodami tik ekonominės klasės nauji butai, Markučiuose – tik vidutinės klasės butai, o Senamiestyje arba Valakampiuose galima įsigyti tik prestižinės klasės naują būstą.

Du sostinės rajonai – Šnipiškės ir Naujamiestis – išsiskiria butų pasiūlos įvairove, mat tik šiuose rajonuose pirminės butų rinkos pasiūloje yra visų klasių būsto.

„Abu rajonai yra šalia centro ir ilgą laiką butų pasiūla juos apibrėžė kaip ekonominės klasės rajonus. Tačiau verslui patikėjus šių rajonų verte ir perspektyva bei paįvairinus būsto pasiūlą, rajonais patikėjo ir naujakuriai. Naujamiestyje šį postūmį lėmė buvusių pramoninių teritorijų konversija į gyvenamuosius kvartalus, o Šnipiškėse – sparti biurų plėtra dešiniajame Neries krante ir naujojo miesto centro (NMC) susiformavimas bei potencialas. Moderniuose verslo centruose NMC dirba apie 26.000 žmonių, o vertinant suplanuotus ir įgyvendinamus biurų projektus, šis skaičius augs iki maždaug 44.000 žmonių. Tai iš esmės pakeitė ir tebekeičia socialinį Šnipiškių kontekstą. Be to, žmonėms aktualu gyventi arčiau darbovietės ir kartu arti miesto centro, su kuriuo susieta jų socialinio gyvenimo dalis. Nieko keisto, kad čia sparčiai augo visas klases apimanti būsto pasiūla“, – aiškina Robertas Žulpa, INREAL grupės analitikas.

Šiuo metu yra apie 2180 laisvų ir rezervuotų ekonominės klasės butų arba 47 proc. visos pasiūlos pirminėje Vilniaus butų rinkoje – įprasta, kad ši klasė dominuoja pirminės butų rinkos pasiūloje. Didžiausias ekonominės klasės butų pasirinkimas yra Pilaitėje, Pašilaičiuose, Šnipiškėse ir Lazdynėliuose. Ekonominės klasės naują būstą galima įsigyti už 1150 – 1600 eurų už kvadratinį metrą.

Vidutinės klasės butai sudaro kiek daugiau nei penktadalį pasiūlos, jų ieškantys pirkėjai gali rinktis iš maždaug 1260 butų 12 miesto rajonų. Tiesa, beveik 80 proc. pasiūlos yra 4 mikrorajonuose: Markučiuose, Baltupiuose, Naujamiestyje ir Šeškinėje. Vidutinės klasės naujo būsto kaina sostinėje – 1700 – 2200 eurų už kvadratinį metrą.

Neparduotų prestižinės klasės butų Vilniuje yra apie 1470 arba beveik trečdalis visos pasiūlos pirminėje rinkoje. Jų vidutinė kaina svyruoja nuo 2500 eurų už kvadratinį metrą Antakalnyje iki 3750 eurų už kvadratinį metrą Žvėryne. Didžiausia šios klasės būsto pasiūla – Užupyje, Žirmūnuose bei Šnipiškėse.

3 thoughts on “Šnipiškės ir Naujamiestis – rajonai su įvairiausia naujo būsto pasiūla

 • 2023 4 gegužės at 14:36
  Permalink

  Excellent ideas! It is very inspiring article. Thank you for sharing. Keep it up

  Reply
 • 2023 14 gegužės at 13:01
  Permalink

  I like the writing style of this blog, it is very clear and very informative

  Reply
 • 2023 21 gegužės at 14:29
  Permalink

  I just came to this blog for the first time, and I am very interested in the information presented, I will come back another time

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *