Kauno Vilijampolės metamorfozė

Vilijampolė - Kauno mikrorajonasVilijampolė – vienas aktyviausiai besikeičiančių Kauno rajonų, išsidėstęs palei Neries ir Nemuno upes bei jų santaką. Šiandien čia – didžiausia naujų butų pasiūla Kaune. Rajonas pasižymi išskirtine žaluma, išvystytais dviračių ir pėsčiųjų takais, gera socialine infrastruktūra. Vilijampolė greitai keičiasi ir per 5-10 metų gali tapti neatpažįstama.

Edita Urbanavičiūtė, INREAL grupės Kauno NT brokerė
Edita Urbanavičiūtė, INREAL grupės NT brokerė

Naujų gyvenamųjų projektų plėtra, gerinama susisiekimo infrastruktūra, artumas centrui ir graži gamta augina šio rajono reputaciją. Kauniečiai vis mieliau renkasi čia apsigyventi. Žmonėms, kurie nori ir gyventi mieste, ir mėgautis gamtos teikiamais privalumais, Vilijampolė – idealus sprendimas“, – teigia „Inreal“ Kauno skyriaus NT brokerė Edita Urbanavičiūtė.

Pažvelgus į Vilijampolės mikrorajoną iš paukščio skrydžio akivaizdu, jog jame vyrauja individualūs namai. Čia galima rasti ir didesnio ploto mūrinių pastatų, ir nedidelių medinukų. Kita vertus, prieš kelerius metus šiame Kauno mikrorajone prie upių bei vaizdingesnių vietovių pradėti statyti ir daugiabučių kvartalai. Iš viso per paskutinius ketverius metus plėtotojai Vilijampolėje pasiūlė apie 570 naujų būstų, apie 360 buvo parduoti. Šių metų rugsėjo pabaigoje pirminėje būsto rinkoje šiame rajone buvo  parduodama apie 250 naujų butų. Tai yra apie trečdalis visų naujų butų pasiūlos Kaune.

Nauji gyvenamieji projektai

Vienas iš didžiausių ir ilgiausiai trunkantis Vilijampolės projektas – „Piliamiestis“. Kitas – mažaaukštės statybos jaukus kvartalas – „Neries slėnis“. Taip pat – kotedžų kvartalas ant Neries upės kranto „Neries namai“ bei dideli loftų projektai Varnių ir Panerių gatvėse. Senos statybos būstų kainos Vilijampolėje prasideda nuo 800 eur/kv.m. Senos statybos nuosavų namų – nuo 600 eur/kv.m. Naujos statybos butų su daline apdaila kaina yra nuo 1100 eur/kv.m iki 2500 eur/kv.m, tačiau gali būti ir didesnė, jei pro langus atsiveria Neries upė arba vaizdas į Kauno pilį.

Komercinė plėtra

Vilijampolėje plėtojami ne tik gyvenamieji projektai. Čia statomi nauji verslo centrai: A klasės verslo centrai: „Piliamiestis“ (6800 kv.m) ir „Alia“ (5400 kv.m) bei B klasės verslo centrai: „Griniaus“ ir „Neris“. Kauno savivaldybės planuose numatomas naujas tiltas į Marvelę.

Pirkėjo portretas

Vilijampolės gyventojai labai įvairūs tiek amžiaus, tiek socialinio statuso prasme. Galima sakyti, kad kauniečiai šį rajoną atranda iš naujo. Prasidėjus nekilnojamojo turto projektų plėtrai paupių takais važinėjasi ne vien dviratininkai, bet ir jaunos šeimos su vaikų vežimėliais.

Tiesa, Vilijampolėje vis dar yra neprižiūrėtų namų ir apleistų teritorijų, kurių savininkus derėtų paskatinti labiau rūpintis savo turtu. Taip pat čia yra gatvių bei šaligatvių, kuriuos reikėtų suremontuoti, atnaujinti, žaliųjų zonų, kurių sutvarkymas suteiktų šiam rajonui dar daugiau naujos vertės.

Po kelių metų turistams Kaune taps gana ankšta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *